wtorek, 29 marca 2016

Kurs: Jak uszyć tulipany z filcu?

Jeśli ktoś ma ciekawskie koty, to powinien zrozumieć, dlaczego tak rzadko w moim domu pojawiają się świeże kwiaty. Bardzo nad tym ubolewam, ale jest też mi przykro, gdy widzę rozwleczone po domu kwiaty i rozsypane na stole płatki. Z pomocą przyszedł mi niezawodny filc. Kwiaty dodają uroku wnętrzu, ale na szczęście dotyczy to nie tylko świeżych kwiatów. Moje filcowe tulipany prezentują się na stole również wspaniale, a po zdjęciu mojej córki widać, że sprawdzą się także w sesjach zdjęciowych.


Zachęcam zatem do uszycia sobie takich cudenek.

Potrzebne materiały i sprzęty:
  • zielony filc
  • filc w kolorze wybranym przez nas kolorze na kwiaty
  • igła i nitka
  • kilka wykałaczek
  • wypełnienie do tulipanów, u mnie wypełnienie z rozprutej poduszki
Kurs krok po kroku:

1. Wycinamy z filcu koło o średnicy 16-18 cm. Przecinamy je tak, by uzyskać cztery równe ćwiartki. Każdą ćwiartkę składamy na pół i zaokrąglamy końcówkę. Zszywamy bok szyciem ręcznym.2. Do tak przygotowanego kwiatka wkładamy wypełnienie, następnie luźnym ściegiem obszywamy nasze koło i ściągamy nitkę. Gdy tulipan się zamknie, zszywamy ze sobą przeciwległe brzegi, by się nie otwierał. 3. Wycinamy z zielonego filcu prostokąt długości wykałaczki, a szeroki na 1,8 cm oraz liść.


 4. Owijamy zielonym prostokątem wykałaczkę i zszywamy brzegi. Po obszyciu całej wykałaczki zszywamy naszą łodyżkę z tulipanem.5. Mniej więcej w 1/3 wysokości łodygi doszywamy liść. Żeby ładnie się układał, składamy nasz liść i zszywamy razem na długość 3 cm.


6. Czynności te powtarzamy przy szyciu kolejnych tulipanów.


2 komentarze:

Myśli pisane pisze...

Bardzo ładne

taja.85 pisze...

Dziękuję. Kolor można samemu wybrać :)