niedziela, 15 lipca 2012

Leniwa niedziela: muzycznie

Ostatnio z powodu zbyt pracochłonnych planów scrapowych takich jak albumy nie udaje mi się regularnie zamieszczać zdjęć swoich prac. Postanowiłam więc stworzyć jakiś cotygodniowy cykl, który pozwoli na regularniejsze zamieszczanie postów.
Cykl nazwałam "Leniwa niedziela" nawiązując do pewnego stacji radiowej. Bo czyż niedziela nie kojarzy się właśnie ze słodkim lenistwem i oderwaniem od codziennych obowiązków? Także przewrotnie zamiast tematów stricte scrapowych będą się tu przewijać wątki muzyczne, kulinarne czy zdjęciowe. Na pozór nie związane ze scrapowaniem, jednak czyż wiele pomysłów na albumy czy scrapy nie pojawiają się w wyniku zainspirowania się jakimś kształtem, zdjęciem, książką czy kolorem.
Dziś nawiązując do źródła pomysłu na ten cykl zamieszczam trochę muzyki. Sama praktycznie nie siadam do scrapowania, gdy nie słucham czegoś w tle.

   Beirut - A Sunday Smile

  

Cesaria Evora - Jardim Prometido

  Buena Vista Social Club - Chan Chan


Ech, od razu skojarzył mi się film "Buena Vista Social Club" - on byłby świetną inspiracją zarówno ze względu na muzykę, zdjęcia Kuby czy filozofię życiową samych muzyków z zespołu.

Goran Bregovic - Ederlezi


Zatem leniwej niedzieli Wam życzę.

Brak komentarzy: