piątek, 12 grudnia 2014

Kurs DIJ: Jak zrobić grzechotki

Dziecko, które ma już co najmniej pół roku, bardzo interesuje się otaczającym go światem. Bardzo lubi w tym czasie bawić się przedmiotami codziennego użytku. Zamiast inwestować pieniądze w kolejną zabawkę, która za chwilę trafi do kąta, lepiej zrobić proste zabawki własnoręcznie. Najprościej jest zrobić grzechotki.

Potrzeba:
- zamykane opakowanie, może to być butelka plastikowa (zaletą jest to, że widać co jest w środku), mały słoiczek, puszka, opakowanie po lekarstwach czy kosmetykach, itp.
- różne wypełnienia, do jednego opakowania można dać ryż, do innego soczewicę czy fasolę, w butelkach świetnie sprawdzi się niewielka ilość wody, którą można czymś zabarwić (jak nie mamy barwników może to być kurkuma, papryka czy sok).

Wystarczy wrzucić strączki czy ziarna i gotowe. Najlepiej przygotować od razu kilka butelek z różnymi wypełnieniami. Dla porównania można dać też pustą butelkę czy opakowanie.
 I Róża podczas zabawyUWAGA: Ważne, gdy dziecko zacznie umieć odkręcać zakrętki czy ściągać pokrywki, musimy usunąć z nich rzeczy, które może połknąć.

1 komentarz:

Jessi pisze...

Zapomniałam już o takiej grzechotce z butelki. A była hitem u mojego synka :) czas zrobić córeczce.. pozdrawiam i zapraszam do mnie :)