czwartek, 19 lutego 2015

DIJ: Jak zrobić w 15 minut węża z rolek po papierze toaletowym?

Kiedyś już pisałam o pomysłach na zabawki z rolek po papierze toaletowym (post Recyklingowo). Teraz zdecydowałam sama zrobić tego typu zabawkę. W sumie od pomysłu do realizacji minęło tylko kilka chwil, stąd nie szukałam żadnych tutoriali, tylko sama pomyślałam chwilę i zabrałam się za tworzenie mojego węża. chciałam, by zabawkę można było ciągnąć po podłodze i by przy tym hałasowała. Węża zrobiłam dla mojej 10-miesięcznej córeczki, natomiast można go wykonać też dla starszego malucha. Kilkuletnie dziecko można zaangażować już do pomocy i frajda będzie tym większa.


Potrzebować będziecie:
- kilka rolek po papierze toaletowym (u mnie 7 sztuk)
- guziki
- szunurek
- kawałek czerwonej wstążeczki
- dziurkacz
- nożyczki
- opcjonalnie: ćwieki, farby, taśmy washi, wstążki
 
1. Robimy w każdej rolce 4 dziurki u góry i dołu rolki, z obu jej końców.
2. W jednej rolce, która będzie głową węża, zaginamy do środka brzegi rolki, by powstała paszcza. W tej rolce zrobiłam dziurki trochę dalej.3. Przez dziurki przewlekamy sznurek. Zaczynamy od paszczy i kończymy na ogonie.


4. Na środku sznurka, który wypada właśnie na paszczę, naklejamy kawałek wstążeczki.5. Na zakończeniach sznurka z obu stron nawlekamy różnokolorowe guziki. Wybrałam większe, by przeszedł przez ich dziurki sznurek.


5. Związujemy końcówki sznurka razem. Jeśli sznurek jest za długi, można przyciąć, w zależności od tego, jak długi ogon chcemy uzyskać.

Opcjonalnie: dekorujemy węża. Ja zrobiłam oczy z ćwieków, doczepiłam do zakończenia ogona kawałek wstążki, a co drugi człon udekorowałam kawałkiem taśmy washi.
Można pomalować farbą nasze rolki. Nie decydowałam się na to, ponieważ moja córeczka jeszcze wkłada wszystko do buzi.
6. Przystępujemy do zabawy :)1 komentarz:

Ki pisze...

ojjjjjjj twoja córcia chyba w tym samym wieku co moja ... z przyjemnością sięgnę po pomysł na "węża" :)