piątek, 1 kwietnia 2016

DIJ: Kuchenka dla dziecka zrobiona z kartonu

Po kartonowych domkach przyszedł czas na kartonową kuchenkę. Po sukcesie filcowego jedzenia córeczka potrzebowała miejsca, gdzie można taką filcową pizzę upiec czy ugotować marchewkę. Przejrzałam sporo pomysłów w sieci, a w końcu musiałam zdecydować o tym, jak powinna być wykonana pod względem technicznym. Nie pomyślałam, by zrobić zdjęcia w trakcie pracy, ale podam instrukcję jej wykonania, gdybyście też mieli ochotę zrobić takie cudo.
  1. Wybieramy pudełko, nie za małe i nie za duże. Ważne, by miało tylko jedną klapę otwierającą, a nie dwie jak w większości pudełek.
  2. Ponieważ na moim pudełku były napisy, nożem do papieru zdarłam przy brzegach papier, którym było obklejone.
  3. Wycinamy z białego papieru samoprzylepnego (kupuje się go w rolce w sklepie papierniczym) kawałki wielkości poszczególnych ścianek.
  4. W otwierającej klapie rysujemy otwór i wycinamy go nożyczkami. Od tyłu zaklejamy go przezroczystą folią (wykorzystałam dostępną w sklepie papierniczym folię do druku), którą przyklejamy grubą taśmą samoprzylepną.
  5. Przyklejamy na poszczególne ścianki wyciętą białą folia samoprzylepną, pamiętając o tym, że w folii na drzwiczki musimy wcześniej wyciąć otwór.
  6. Z kartonu wycinamy dwa kółka na palniki. Naklejamy na nie czarny karton i zabezpieczamy przezroczystym papierem samoprzylepnym.Przyklejamy palniki do górnej ścianki za pomocą kleju Magic.
  7. W dwóch plastikowych zakrętkach po napojach robimy dziurkę dużą igłą, a potem robimy dziurkę w wybranym przez nas miejscu na kuchence. Mocujemy zakrętki do kuchenki za pomocą wkrętów.
  8. W drzwiczkach robimy małą dziurkę i wkładamy w otwór gałkę do drzwi (najtańsza gałka w sklepie budowlanym to koszt rzędu 1zł).
  9. Wycinamy tekturę na półkę w środku kuchenki.Kuchenką prezentuję w ramach najnowszego wyzwania Art Piaskownicy:

http://art-piaskownica.blogspot.com/2016/04/przyda-sie-dla-dziecka.html

Brak komentarzy: